Nasza misja.

Trawa skoszona! Czas podlać pozostałe 2.3mm, nie najtańszym, ale za to inteligentnym nawadniaczem. Na dziś chyba wolne. Piwo, kiełbasa z grilla, czipsy – brzmi jak plan.

A wiesz, że zamiast co weekend poświęcać pół dnia na koszenie trawnika, możesz zastąpić go tzw. łąką kwietną? Pięknie wyglądającą, nie potrzebującą hektolitrów wody. Albo ziołami, które wykorzystasz w kuchni? Kosiarkę sprzedasz na olx. Rachunki za prąd i wodę zaczną maleć…

A zdajesz sobie sprawę, że woda, którą podlewasz trawnik to woda pitna? Ta sama, którą spuszczasz w toalecie. Ta sama, którą pieczołowicie myjesz swoje auto. A wiesz, że są szacunki, które wskazują, że za parędziesiąt lat szklanka wody, o którą poprosi Twoje dziecko będzie warta więcej niż Twoje błyszczące auto? Nie wiesz? Czas się dowiedzieć!

Nie musisz wyłapywać tonących tankowców w powiewającej bordowej pelerynie. Wystarczy krok po kroku zmieniać drobnostki w codziennym życiu. Szybko zauważysz, że pojemnik na plastik nie zapełnia się już tak prędko, a Ty i Twój portfel odetchniecie pełną piersią. Wiemy jak to działa bo sami uczymy się przygotowując materiały na tę stronę.

Włożyliśmy w niego kawał serca i widzimy jak wiedza, którą tam publikujemy kiełkuje w naszym życiu. Dlatego bez względu na wszystko będziemy starać się robić to lepiej. Bez ideologii, bez polityki. Z szacunkiem i uszanowaniem prawa do innego zdania. Wszelkiego rodzaju manifestacja poglądów niezwiązanych z tematem wiodącym na tej stronie są zabronione. Niech to miejsce łączy nas w dążeniu do zdrowego rozsądku.

To co do tej pory zrobiliśmy powstało własnym sumptem, umiejętnościami i pasją. Mamy głowy pełne nowych pomysłów, które pozwolą nam stworzyć realną społeczność, która wspiera się w tym by razem dążyć do lepszego jutra.