Papier toaletowy nasz powszedni.

Jeszcze niedawno mogliśmy się przekonać jak ważnym produktem dla nas jest papier toaletowy. Nie mówimy tu nawet o sytuacji wyjętej z poprzedniej epoki, gdy ludzie żyjący w PRL’u z rozrzewnieniem opowiadają jak poświęcali godziny swojego życia, by upolować choć jedną rolkę. Doświadczenia roku 2020, gdy COVID-19 zawładnął naszymi umysłami pokazały nam, że papier toaletowy jest dla nas priorytetowym produktem. Wszak mamy w pamięci wciąż obrazy pustych półek z supermarketów. Warto więc poświęcić chwilę by zastanowić się nad tym, na pozór błahym, produktem.

Jak podaje portal theworldcounts.com rocznie zużywamy 22 miliardy kilometrów papieru toaletowego na całym świecie. 42 miliony ton papieru toaletowego zużywanego rocznie na całym świecie ma znaczący wpływ na środowisko. Produkcja wymaga: 712 milionów drzew, 1165 milionów ton wody a także 78 milionów ton ropy. Średnio można przeliczyć to na 27,000 drzew wyciętych każdego dnia na potrzeby produkcji tylko tego produktu.

Co można zrobić by choć trochę ograniczyć zużycie papieru toaletowego? Odpowiedź jest prosta: Zainwestuj w bidet. Skoro używasz bidetu, to siłą rzeczy używasz mniej papieru toaletowego. W świadomości pokutuje przekonanie, iż bidety są niehigieniczne. To natomiast wierutna bzdura – mają zdecydowanie korzystny wpływ na higienę naszego ciała.

Obecnie można również kupić dużo tańsze nakładki na deskę klozetową, które spełniają funkcję bidetu.

Innym sposobem jest używanie pianek nawilżających na papier toaletowy. Pozwolą nam one korzystać ze zwykłych “szarych papierów” po recyklingu. Po nałożeniu takiej pianki, szary papier zostaje zmiękczony – i nie ma potrzeby inwestować w droższy papier pochodzący bezpośrednio z gotowego surowca. 

Autor:Ekorodzinni

0 0 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x